STRONA GŁÓWNA

PENSJONACIK
OFERTA
WILKASY
ATRAKCJE TURYSTYCZNE
FOTO GALERIA
KSIĘGA GOŚCI
Cennik
Formularz zgłoszenia
KONTAKT
   
   
  * Zapytaj !


Wilkasy k/Giżycka


Wilkasy to miejscowość wypoczynkowa z XIV w. położona wśród lasów 4 km od centralnego miasta Mazur - Giżycka nad jeziorem Niegocin.

 

   

 

   

Niegocin to trzecie co do wielkości jezioro Krainy Wielkich Jezior Mazurskich i Pojezierza Mazurskiego. Na północnym brzegu znajduje się miasto Giżycko, na północno-zachodnim popularna wieś letniskowa Wilkasy. We wschodniej części jeziora znajduje się wyspa Grajewska Kępa. W części południowej dwie zatoki noszące nazwy odrębnych jezior - jeziora Bocznego i jeziora Niałk. Na północy jezioro Niegocin, kanałami: Giżyckim i Niegocińskim, łączy się z jeziorem Kisajno. Długość jeziora Niegocin mierzona z północy na południe wynosi 7,2 km, zaś szerokość maksymalna 4,8 km. Linia brzegowa jest słabo rozwinięta, miejscami zarośnięta trzcinami. Brzegi pagórkowate z niewielkimi kompleksami leśnymi na brzegu zachodnim.

 

Naturalne środowisko i dostępność obiektów sportowych (korty tenisowe, boiska sportowe, przystań wodna ze sprzętem pływającym, ośrodek jeździecki) gwarantują doskonały wypoczynek oraz kontakt z przyrodą.

 

   

 

    

 

W Wilkasach znajduje się kilka sklepów spożywczych, poczta, restauracje, dyskoteka, jak również:

 • Firma "Szafran-sail" sprzedająca i czarterująca nowoczesne jachty;

 • Firma "AKWEN" polecająca swoją wypożyczalnię sprzętu wodnego: kajaki, kanadyjki, łodzie, katamarany;

   

   

   

 • Wypożyczalnia jachtów pana Czuryłło (możliwość dokowania jachtów w okresie zimowym), tel. 087 428 0463;

   

   

 • Punkt Apteczny (w odległości ok. 100 m od Pensjonaciku) tel. 087 4280449;

 • Gabinet Terapii Naturalnych pani Beaty Bułkowskiej oraz pana Ryszarda Niklasa. INFORMACJE "BETANIK" s.c. - tel. 087 428 0664

 

Wilkasy mają dogodne położenie komunikacyjne (stacja PKP - Niegocin i przystanek PKS). Kursuje także komunikacja miejska z Giżycka.

 

 

Wilkasy to idealne miejsce na wypoczynek zarówno letni jak i zimowy!

 

Pensjonacik "SKARPA" - Wilkasy • 2005